הסברים

אימובילייזר

מערכת האימובילייזר:

כאשר מסתובב מפתח הרכב במנעול , מחשב שנמצא במכונית שולח הודעה אלקטרונית למפתח ורק זה  יאפשר להניע את המכונית אם המחשב מקבל את ההודעה הנכונה בחזרה. כך, גם עבור מפתח רכב פשוט בלי כל הלחצנים, המפתח חייב להיות מותאם כראוי כדי להפעיל את המנעולים, וגם מתוכנת כראוי כדי כדי לשחרר את מערכת האימובילייזר. מפתחות הרכב עם שבבים ניתן לתכנת בעזרת ציוד מיוחד.

transponder:

transponderהוא קיצור: transmitter + responder.  המילה נכנסה לשימוש בסביבות 1944. במונחים בסיסיים transponder הוא שבב אלקטרוני ,שיש לו מה שנקרא זיכרון נדיף. זיכרון נדיף חדרים הוא הסוג של זיכרון שאין צורך אנרגיה קבוע עבור השמירה. יחד עם זה שבב אלקטרוני הוא ערכה של windings; סט  דק מאוד של חוט מתפתל סביב צינור. אלה windings להיראות דומה windings שתמצאו במנוע חשמלי. ישנם שני סוגים בסיסיים של משדרים. הראשון הן מערכות גבייה בשילוב חשמלי. מערכות חשמליות גבייה בשילוב אינם מוגבלים לאזורים קטנים לשידור אך יכול לשדר הודעות או אותות עבור טווחים שונים של מרחק כולל כמה סנטימטרים כדי ק, המשמש את הלוויינים והן במטוסים. מערכות אלה דורשים כמויות גדולות של חשמל קבוע כדי לפעול.  הסוג השני הוא מה משתמש אוטומטית יצרני הניידים, הם נקראים מערכות גבייה בשילוב מגנטי. מצמידים מגנטי  מערכות טרנספונדר הן פסיביות בטבען. זה אומר והם לא דורשים חשמל קבוע ולכן לא צריך מקור כוח משלהם. הם פועלים בתחום של טווח של התדירות של 125 KHZ. מכיוון שטרנספונדרים מקושרים מגנטיים אינם בעלי מקור הכוח משלהם הם מאוד מוגבלים לטווח של תקשורת ובדרך כלל פועלים בטווח של 1 ס"מ ל15 ס"מ. מכיוון שה גלי רדיו זאת שיכולים לחדור עצמים אפשר להסתיר את המשדר , כמו הפלסטיק או גומי בראש של מפתח.

התהליך של זהוי המפתח דומה ברוב מערכות אימובילייזר של המכוניות. ברגע שמפתח מוכנס לתוך מנעול ההצתה ומסובב לכיוון ההנעה, סליל ההשראה שמלופף בסביבות המנעול שולח  תחום אלקטרומגנט של אנרגיה. החוטים בשבב הטרנספונדר סופג את האנרגיה הזאת ומניע את השבב האלקטרוני להוציא אות. האות בדרך כלל  זו סידרה אלפאנומרית של סיפרות שנחשב צופן הזהוי. סליל ההשראה קורא את האות ושולח את זה לזיהוי  מכשיר מחשב לזהות את האות. אם האות מוכר  כבר בזכרון המחשבת אז המחשב שלוח אות למרכיבים אלקטרוניים אחרים ברכב ומסמן להם לתתר אפשרות לרכב להניע.

סינכרון אימובילייזר למחשב הרכב

כאשר מעוניים לסנכרן משדר חדש לרכב, על מנת שיוכל להניע את הרכב, יש להכניס את מחשב הרכב למצב למידה.

מכשירים ייעודים יודעים להתחבר דרך שקע הדיאגנוסטיקה של הרכב ולתת פקודה למחשב לשנות למצב למידה ואח""כ יש לסובב

את המפתח לכיוון הנעה.

רכבים מסוגלים לשמור בד"כ עד חמישה מפתחות שונים, עם השנים חברות הרכב הבינו שיש פן בטיחותי ופן כספי שגורם לחברות

לפתח ולייצר מנגנוני הגנה שמונעים התחברות פשוטה למחשב הרכב.

מספר חברות פועלות כיום בתחום סכרון המפתחות ותמיד ישנו פער של שנה עד שנתיים בין חברות הרכב.

 
שכפול מפתחות לרכב ושכפול שלט לרכב, בעפולה בצפון. located at עפולה והצפון , עפולה והצפון, IL . Reviewed by 83 customers rated: 10 / 10